داشتن استراتژی دقیق و مناسب، چه تاثیری در رشد و ارتقای صفحه ما در اینستاگرام دارد؟، به طور کلی برای موفقیت در اینستاگرام و افزایش بازدید در اینستاگرام باید مخاطب خود را به خوبی شناسایی کنید و در ادامه سعی کنید با تولید محتوای مناسب و جذاب برای آن‌ها، به مرور زمان توسط کاربران بیشتری شناخته شوید. در ادامه سعی می‌کنیم نکاتی را در راستای داشتن استراتژی درست و دقیق در اینستاگرام معرفی کنیم.

برای صفحه اینستاگرام خود، استراتژی دقیقی داشته باشید

احتمالا شما هم می‌دانید که تنها با گذاشتن ویدیو و عکس برای چند بار در هفته و انتظار برای آنکه بالاخره روزی مخاطبان صفحه شما را پیدا کنند و دوست داشته باشند، کافی نیست. برای موفقیت در اینستاگرام باید برنامه و نقشه روشن و دقیقی داشته باشید. در ادامه به چند نکته برای ساختن یک استراتژی مناسب اشاره می‌کنیم:

تحلیل رقبا، شرط اول ساختن یک برنامه مناسب

لازم نیست همه چیز را خودتان از صفر تست و تجربه کنید. حتما برای ساختن استراتژی مناسب پنج تا ده صفحه رقیب خود را به دقت بررسی کنید. فعالیت آن‌ها را در چند ماه گذشته رصد کنید و ببینید به صورت کلی چه موضوعات و فرم‌های محتوایی را پوشش داده‌اند. سعی کنید تمام این اطلاعات را به صورت طبقه‌بندی شده جمع آوری کنید تا از آن‌ها استفاده‌ی درستی داشته باشید.

مثلا پست‌های بسیار موفق آن‌ها را به همراه موضوع، تعداد هشتگ‌ها و کپشن یادداشت کنید. در نهایت قرار نیست کاری که رقبایتان برای موفقیت انجام داده‌اند را تکرار کنید، اما جمع‌آوری چنین اطلاعاتی یک منبع الهام‌بخش بسیار خوب برای تدوین استراتژی و تقویم محتوایی باکیفیت به شمار می‌آید.

خلق هویت منحصر به فرد، شرط بزرگ موفقیت در اینستاگرام

ترند جدید شبکه‌های اجتماعی این است که خودتان باشید! امروزه فضای اینستاگرام به سمتی رفته که بیشتر صفحات یک حرف تکراری را با قالب‌های مختلف بازتولید می‌کنند. تا حد امکان از این فضا فاصله بگیرید و سعی کنید محتوایی منحصر به فرد و جدید خلق کنید. یکی از صفحاتی که به خوبی توانسته تم جدید و منحصر به فردی در محتوای تصویری خود ایجاد کند، صفحه  Reynolds Wrap است.

راه‌های زیادی برای خلق ایده‌های جدید وجود دارد. توصیه ما این است که ابتدا ساخت فروشگاه اینستاگرام، صفحه شرکتی و … را بیاموزید سپس به فکر تولدی محتوای مناسب باشید.

سرمایه‌گذاری روی ابزارهای مناسب، گامی بلند در جهت رشد سریع

همیشه به این فکر کنید که چرا باید کاربران اینستاگرام صفحه شما را دنبال کنند؟ چرا باید با پست‌های شما در میان اقیانوسی بی‌انتها از محتوا درگیر شوند؟

حداقل شرط جذب توجه کاربران اینستاگرام استفاده از تصاویر و محتوای درستی است که از لحاظ بصری و گرافیکی چشم‌نواز باشد. در آخر نمی‌توان این واقعیت را کتمان کرد که اینستاگرام شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر است و اگر تصاویر شما کیفیت لازم را نداشته باشند، احتمالا زمان بیشتری برای رشد نیاز دارید.

از همه ابزارهای لازم مثل فتوشاپ و دیگر برنامه‌هایی که در تولید محتوای بصری به شما کمک می‌کنند، استفاده کنید. شاید در نگاه اول این حجم از نیاز به هزینه زمان و منابع مالی ترسناک باشد، اما مطمئن باشید با استمرار و تولید محتوای مناسب، نتایج درخشانی را رقم می‌زنید. در مقاله برنامه‌ تولید محتوا در اینستاگرام برای اندروید و IOS ده برنامه مفید و کاربردی را معرفی کرده‌ایم.

هشتگ اختصاصی خود را بسازید

به عنوان یک برند شخصی یا یک کسب و کار در اینستاگرام باید بدانید تنها خود محتوایی که تولید می‌کنید، برای دیده شدن و به یاد ماندن در این فضا کافی نیست. یکی از راه‌های بسیار مناسبی که می‌تواند به جلب توجه بیشتر مخاطبان کمک کند، استفاده از هشتگ اختصاصی و هشتگ اینستاگرام پربازدید است.

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که همیشه مرز باریکی بین داشتن یک صفحه مفید با بیش از حد تبلیغاتی بودن وجود دارد! جالب است که در همین راستا نگاهی به آمار زیر بیاندازید، در این اینفوگرافیک به خوبی نشان داده شده که کاربران چرا صفحه یک برند را به طور کلی در شبکه‌های اجتماعی مختلف آنفالو می‌کنند:

به گفته سایت sproutsocial از هر ۱۰ هشتگی که در اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد، هفت هشتگ اختصاصی و به قصد بازاریابی دیجیتال استفاده می‌شود.

هشتگی که انتخاب می‌کنید باید به خوبی در ذهن بنشیند، خاص باشد و مخاطبان شما را درگیر کند. برای مثال صفحه thrive market از هشتگ #letsthrive (بیا شکوفا شویم) استفاده می‌کند. همانطور که می‌بینید این برند یک هشتگ مناسب را انتخاب کرده که با یک کال تو اکشن مناسب نیز همراه است.

جهت آشنایی با سایر موارد مهم در رشد و ارتقای صفحه اینستاگرام، می توانید به مقاله کال تو اکشن مناسب داشتن و برقراری ارتباط عمیق با مخاطب چه تاثیری در ارتقای صفحه اینستاگرام دارد، مراجعه کنید.