برقراری تماس اینترنتی و نرم افزار CRM، دو ابزار افزایش بهره وری در فروش
برقراری تماس اینترنتی و نرم افزار CRM، دو ابزار افزایش بهره وری در فروش

برقراری تماس اینترنتی و نرم افزار CRM، دو ابزار افزایش بهره وری در فروش، تکنولوژی با سرعت سرسام‌آوری تمام بُعدهای زندگی انسان را دربرگرفته و ابزارهای فروش نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مدل فروش امروز را با 30 سال پیش مقایسه کنید؛ می‌بینید چقدر همه چیز تغییر کرده و برندگان واقعی کسانی هستند که در استفاده از مهارت‌ها و ابزارهای جدید پیشرو بودند. ما در این مطلب قصد داریم تعدادی از این ابزارها را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در بازار خود، ورق را برگردانید و در فروشتان رکورد بزنید، پس با ما همراه باشید. ما در این مطلب به دو ابزار تماس اینترنتی و CRM خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

سرویس‌های صوتی و تصویری برقراری تماس اینترنتی

توی این ترافیک سرسام‌آور و هزینه‌های بالای حمل و نقل نباید به فکر راه‌حل بهتری بود؟ از واتساپ تا اسکایت و گوگل روم اپلیکیشن‌هایی هستند که می‌توان با آن‌ها به صورت رایگان تماس تصویری را برقرار کرد و تصویر مشتریان را در بستر فیبر نوری داشت. بسیاری از جلسات پرزنت محصول را می‌توان به صورت اینترنتی برقرار کرد و دیگر نیاز به حضور فیزیکی کارشناس فروشتان نیست. فرض کنید کارشناس فروشی که باید در سرما و گرما در خیابان‌ها باشد و روزی دو بار محصولتان را پرزنت کند، می‌تواند پشت سیستم، روزی به هشت تا ده مشتری محصولتان را پرزنت کند! تکنولوژی اینگونه فروش و بهره‌وری شما را زیر و رو می‌کند.

همچنین این تماس‌ها قابلیت مستند کردن و ضبط شدن دارند و اینگونه می‌توانید کارشناسان فروش خود را ارزیابی کنید و متناسب آن تنبیه و پاداش در نظر بگیرید.

CRM مهم‌ترین ابزار مدیریت مشتریان

اما مادر تمام ابزارهای کمک‌کننده به فروش CRMها هستند. در نرم‌افزار CRM می‌توانید برای تمام مشتریان خود پرونده بسازید. دیگر نیاز به چند ساعت گشتن بین کاغذها نیست! با یک جستجو ساده می‌توانید به پرونده مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید و از آن استفاده کنید. دیگر پیگیری‌های فروشتان را فراموش نمی‌کنید! زیرا این نرم‌افزارها قبل از زمان هر پیگیری آن را یادآوری می‌کند. بسیاری از CRMها قابلیت اتصال به تماس تلفنی شما را دارند و به محض تماس هر فردی با شما، پرونده آن فرد روی سیستم شما می‌آید و با آگاهی خیلی بیشتری می‌توانید پاسخ تلفن را بدهید.

فرایند فروش خود را به راحتی می‌توانید با این نرم‌افزار طراحی کنید و ببینید هر کدام از مشتریانتان در کدام مرحله قرار دارند. همچنین این نرم‌افزار با ارائه انواع آمار به شما می‌گوید عملکرد هرکدام از کارشناسان فروشتان چگونه است. با استفاده از این نرم‌افزار اطلاعات شما هرگز پاک نمی‌شود و هروقت که خواستید به آن‌ها دسترسی دارید.